Jaki rodzaj strony zamówić html czy flash ?

 

Zamawiając wykonanie strony www często stajemy przed pytaniem jaki rodzaj strony zamówić oraz w jakim języku programowania powinna być napisana, zamawiający wykonanie strony www nie musi być oczywiście obeznany z obecnie panującymi trendami programowania stron www ale warto znać przynajmniej podstawy panujących zasad i trendów w internecie.


Oprócz języka php (obiektowy język programowania) stosowany do programowania głównie portali wymagających wykonywanie skryptów po stronie serwera www czyli wszelkiego typu portale społecznościowe, portale ogłoszeniowe, blogi, sklepy internetowe, aukcje internetowe itd gdzie np. wymagane jest logowanie użytkowników, sondy, lub portale gdzie odbywa się sprzedaż internetowa tam wymagane jest zastosowanie języka php.


My w naszym artykule skupimy się raczej na zamówieniu strony firmowej lub prywatnej informacyjnej gdzie głównym założeniem będzie zastosowanie programowania najczęściej stosowanego w internecie czyli programowanie html (HyperText Markup Language) lub flash (technologia tworzenia animacji) właśnie do tego typu stron internetowych.


Strony html - strony programowane w tym języku są obecnie najbardziej i najczęściej spotykanymi portalami, główną zaletą stron w html jest możliwość ich optymalizacji pod względem SEO i pozycjonowanie ogólnie przyjęte jest że wyszukiwarki lubią kod html tym bardziej jeżeli jest poprawnie napisany bez błędów i przechodzi walidację W3C (Markup Validation Service) oraz CSS W3C. Jeżeli więc nastawiają się Państwo głównie na promocję portalu i pozycjonowanie to należy zamówić stronę wykonaną w html, należy jednak pamiętać że samo wykonanie strony html nie zapewni Wam wysokich pozycji w google lub innej wyszukiwarce (nawet jeżeli strona będzie odpowiednio zoptymalizowana SEO a jej treść lub przekaz będzie niszowy) dawno już minęły czasy że po wykonaniu strony pojawiała się ona wysoko we wyszukiwarkach obecnie stron internetowych jest coraz więcej a i konkurencja rośnie bo każdy chce mieć swoją stronę wysoko w pozycjach wyszukiwania na słowa lub zwroty kluczowe, więc aby zdobyć dobrą pozycję kłania się zamówienie usługi pozycjonowania czyli pojawiania się jak najwyżej we wyszukiwarce (zalecana w google "złota trójka" pozycja od 1-3 najczęściej klikana, lub pierwsza dziesiątka czyli pierwsza strona google pozycja od 1-10). Niestety strony html są zazwyczaj mało interesujące i statyczne więc samo przyciągnięcie klienta na stronę przez różne formy reklamy i pozycjonowanie nie gwarantuje nam sukcesu, i tutaj z pomocą przychodzi nam programowanie flash i wykonanie strony w animacji flash.


Strony flash - przewagą tych stron nad html jest ich atrakcyjność we wyglądzie i zarazem nadanie ruchu animacyjnego co może pozwolić aby zainteresować odwiedzającego przyciągnąć jego uwagę oraz ukierunkować na ofertę lub produkty jakie chcemy przedstawić klientowi a to jest przecież naszym celem zamawiając wykonanie strony www. Oczywiście strona we flash powinna być wykonana z umiarem oraz odpowiednim wyważeniem animacji nad przekazem i treścią strony, pod tym względem strony flash znacznie przewyższają html lecz należy pamiętać że są gorzej przeglądane (indeksowane) przez wyszukiwarki, wprawdzie są pewne zasady pozwalające pozycjonować flasha np. plik generowany wykonywalny animacji flash swf nie powinien mieć nadanej kompresji co pozwala i ułatwia wyszukiwarkom jego przeglądnięcie (google wypuściło odpowiedni algorytm pozwalający analizować plik swf oraz treść strony wykonanej w animacji flash) to jednak nadal najłatwiejsze są do optymalizacji strony wykonane w html. Oczywiście możliwe jest pozycjonowanie strony wykonanej we flash lecz jest to związane z większymi kosztami niż pozycjonowanie strony html.

Warto też przeanalizować koszty wykonania strony html lub flash w tym celu pomoże zapoznanie się z naszym cennikiem tworzenia stron.

Podsumowując jeżeli zamawiając wykonanie strony www kierują się Państwo tylko i wyłącznie jej optymalizacją pod wyszukiwarki zalecane jest zamówienie wykonania strony html, jeżeli natomiast chcą Państwo pokazać prestiż i wysoki status firmy oraz przyciągnąć klienta i zachęcić go do Państwa firmy zalecane jest zamówienie wykonania strony w technologii animacyjnej flash (oczywiście biorac pod uwagę że koszty pozycjonowania strony we flash są wyższe i zarazem trudniejsze do realizacji lecz też możliwe). My z naszej strony zalecamy wykonywanie stron animacyjnych flash gdyż nadal jest to najbardziej atrakcyjna forma wykonywania stron www

jeżeli chcą Państwo zapoznać się z naszymi projektami wykonanymi w tej technologii zapraszamy do naszego portfolio tworzenie stron flash gdzie 90% naszych realizacji jest właśnie wykonanych w tym języku.

 

.:Szybki kontakt:.

PRODO tworzenie e-mail kontaktowy biuro@prodo.pl

PRODO tworzenie stron telefon kontaktowy kom. 888 537 633

.:Najnowsze projekty:.

tworzenie stron portfolio projekt 1 tworzenie stron portfolio projekt 2 tworzenie stron portfolio projekt 3 tworzenie stron portfolio projekt 4

pozostałe portfolio >>

.:Szybka nawigacja:.

Oferta

tworzenie stron html

tworzenie sklepów

reklama internetowa

Cennik

cennik tworzenie stron

cennik tworzenie sklepów

cennik reklama internetowa

Portfolio

portfolio tworzenie stron

Opinia o nas

zdobyte nagrody

komentarze klientów

opinie google

Inne usługi

statystyki strony

rejestracja wyszukiwarki

Kontakt

dane kontaktowe

ulotka reklamowa

polityka cookies

polityka prywatnościPoprawny CSS!